piątek, 16 października 2015

Styl feng shui we wnętrzu

Cześć,
Dzisiaj napiszę Wam troszkę informacji o tym jak można urządzić mieszkanie w stylu feng shui czyli zgodnie z filozofią wschodu.
Feng czyli woda i shui ogień to elementy, które w chińskiej kulturze łączą się ze zdrowiem. Jej główną ideą jest przekonanie, że świat wypełnia energia - chi. Wszystko musi być tak połączone ze sobą, aby energia mogła swobodnie krążyć po domu.
Co powinniśmy zrobić, kiedy zaczynamy naszą przygodę z feng shui:
*Po pierwsze powinniśmy pozbyć się wszystkich przedmiotów, których nie lubimy albo po prostu już się nam znudziły. Z pewnością wyrzucenie tego wszystkiego da nam satysfakcję, która skutkuje lepszym samopoczuciem (odnosi się to do filozofii wschodu).
* Następnym krokiem jest dobre oświetlenie i czyste powietrze powinniśmy jak najczęściej otwierać okna i urządzić wnętrza tak, aby jak najwięcej światła słonecznego się tam dostawało.
* W feng shui określa się sfery życia, które dominują w pomieszczeniach na przykład  możemy wyróżnić sferę rozwoju duchowego, kariery, zdrowia i rodziny, miłości, kreatywności i dzieci.Przestrzeń domowa powinna być dobrze zagospodarowana, tak aby domownicy czuli się w niej idealnie. Jeżeli chcemy żyć zgodni z zasadą feng shui powinniśmy używać w naszych wnętrzach materiałów pochodzenia naturalnego, a unikać sztucznych tworzyw. Tak jak napisałam wcześniej wybierając funkcje dla poszczególnych pomieszczeń powinniśmy pamiętać o tym aby np. sypialnia była od strony wschodniej albo północnej, a pokój dzienny od strony południowej tak aby było tam jak najwięcej światła dziennego. Hol powinien być jasny i z dużą ilością światła dziennego. Jeśli chodzi o sypialnie to powinna ona być w zacisznym miejscu oraz łóżko powinno nie być zwrócone tyłem do drzwi tak abyśmy czuli się bezpiecznie. Kuchenka nie powinna stać blisko zmywarki ani zlewu, ponieważ feng i shui to przeciwstawne żywioły. W salonie powinniśmy ułożyć siedzenia tak, aby tworzyły podkowę lub krąg.
Wszystkie informacje są ze stron http://www.iwoman.pl i www.westwing.pl 
 Przykładowe wnętrza w stylu filozofii feng shui:

*Salon:
* Sypialnia:* Pokój dziecięcy:* Kuchnia:* Jadalnia:*Łazienka:
* Ogród:


5 komentarzy :

 1. ładnie

  http://iamemilia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne inspiracje:) Podoba mi się ostatnie zdjęcie:)
  miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 3. podobno feng shui ma duże znaczenie jak bedziemy się czuć w danym mieszkaniu, swoją drogą, ciekawe.
  wpadnij na nowy post i zrób klik w wishlistę jeśli możesz :)?

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Łazienka i jadalnia całkiem spoko :D A pozbywanie się niepotrzebnych rupieci jest dobre nawet gdy nie stosujemy feng shui xd

  OdpowiedzUsuń


Weryfikacja obrazkowa wyłączonaSzablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka