środa, 15 marca 2017

Nowa piramida zdrowia

Cześć,
Dzisiaj troszkę o nowej piramidzie zdrowia, która różni się nieco od tej z 2009r. ponieważ w nowej  u podstaw leży aktywność fizyczna co najmniej 30-45 minut dziennie. Natomiast warzywa i owoce stanowią podstawę dobrego odżywiania, warzywa powinny stanowić 3/4 a owoce 1/4. Piramida zdrowia to idealny sposób przedstawienia prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Osoby, które chorują między innymi na cukrzycę typu 2, osteoporoza, osoby po zwale lub udarze powinny mieć dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.


Powinniśmy codziennie pić co najmniej 1,5 l wody. Słodycze zastępować owocami lub orzechami, które mają dużo więcej korzyści dla naszego organizmu niż słodka przekąska albo słodkie napoje.

3 komentarze :

  1. nigdy nie umiałem trzymać się pokarmowego rygoru;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zdecydowanie jem za dużo nabiału, nie umiem go zmniejszyć kocham sery, mleko i jogurty jak to zmienić nie wiem :D Pozdrawiam www.wpuszczonawmaliny.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też nigdy się zbytnio nie przejmowałam tymi piramidami. I tak jem to, na co mam ochotę i co uważam za słuszne i jak dotąd nigdy z tego tytułu nie miałam problemów :) Na wagę i sylwetkę też nie narzekam :)

    OdpowiedzUsuń


Weryfikacja obrazkowa wyłączonaSzablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka