sobota, 12 grudnia 2015

Styl francuski we wnętrzu

Cześć,
Dzisiaj opowiem Wam trochę o stylu francuskim, jak można go wprowadzić do pomieszczeń i czy jest interesujący czy nudny ( to już sami stwierdzicie :) )


Czym jest tak naprawdę styl francuski? Przede wszystkim są to duże białe okna, dzięki którym wnętrze jest dobrze oświetlone, dużo bieli lub pastelowych odcieni oraz eleganckie dodatki to wszystko sprawi, że wnętrze nabierze niebanalnego francuskiego charakteru.
Francuzi perfekcyjnie potrafią łączyć ze sobą antyki z nowoczesnością tworząc śliczne wnętrza
Podstawą do stworzenia francuskiego stylu jest w dużej mierze ilość światła "wpadającego" do wnętrza. Podłoga i meble powinny być z drewna a dodatki, które są idealne dla tego typu wnętrz to przede wszystkim w stylu glamour.Styl francuski jest na ogół bardzo delikatny, można by powiedzieć, że jest wręcz kobiecy możemy to zmienić dodając do pastelowego stylu więcej czarnych i ciemnych dodatków. Ciekawostką może być to, że wszystkie meble i dodatki muszą być symetryczne a ich liczba musi być parzysta. A co jest elementem dekoracji, który jest obowiązkowy? Oczywiście zasłony i ozdobne poduszki :) To właśnie we Francji tworzą najbardziej znani projektanci tkanin. Czy łatwo jest urządzić wnętrze w stylu francuskim? Myślę, że łatwo o ile mamy do tego podstawy, o których pisałam wyżej :)

1 komentarz :

  1. dla mnie wszystko co francuskie jest piękne, więc mega mi się podoba to wnetrze ;)
    pozdrawiam,
    http://frydrychmartyna.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń


Weryfikacja obrazkowa wyłączonaSzablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka