wtorek, 9 maja 2017

Recenzja książki "Arabska księżniczka"

Cześć,
Dzisiaj troszkę o "Arabskiej księżniczce" Tanya Valko. Jest to ostatnia część sagi "Arabskiej żony" recenzje pozostałych części możecie poczytać tutaj: cz.1 cz.2 cz.3

„Arabska księżniczka” to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu, to wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju. 

Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty – Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii. Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii. Kraj arabski zostaje przedstawiony nie tylko oczami Europejek, ale również rodowitych mieszkanek. Książka ukazuje próby emancypacji arabskich kobiet i znalezienia przez nie miejsca dla siebie w kraju mężczyzn. Tanya Valko opisuje okrucieństwo, pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów. 

Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Czy mają możliwość spełnienia się? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? Dlaczego opływająca w bogactwo księżniczka postępuje tak, a nie inaczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można odnaleźć na kartach powieści „Arabska księżniczka”.    ksiegarnia.proszynski.pl

 Według mnie książka jest godna polecenia, pokazuje ona jak może wyglądać życie Kobiet w krajach muzułmańskich.  Czy mają tam prawo głosu, czy muszą siedzieć cicho w cieniu swoich mężów. Czy księżniczka ma lepiej niż pozostałe Kobiety w jej kraju? To wszystko możecie przeczytać w "Arabskiej księżniczce"

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz


Weryfikacja obrazkowa wyłączonaSzablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka